Правила прийому

Адаптація. Батькам це треба знати

Адаптація — це процес і результат зникнення напруження у дитини. Пристосування до школи відбувається не одразу. Не день і не тиждень потрібно для того, щоб призвичаїтися до школи  по-справжньому . Це досить тривалий процес, який пов'язаний із значним напруженням усіх систем дитячого організму.

1. Підтримуйте в дитині прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в її шкільних справах і турботах, серйозне відношення до її перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності. Розповідайте дитині про свої шкільні роки, це підвищить її інтерес до школи.

2. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрінеться в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.

3.  Ваша дитина прийшла в школу, щоб вчитися, у неї може щось не відразу виходити, це природно, дитина має право на помилку.

Складіть разом з першокласником розпрядок дня, стежте за його дотриманям

5. Не пропускайте труднощі, можливі у дитини на початковому етапі оволодіння навчальними навичками.

6. Підтримуйте першокласника в його бжанні добитися успіху. У кожній роботі знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам'ятайте, що похвала і емоційна підтримка («Молодець!», «Ти так добре впорався!») здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення вашої дитини.

7. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його учбових справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.

8. Зі вступом до школи в житті вашої дитини з'явився ще один авторитетний чоловік. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.

Навчання - це нелегка і відповідальна праця. Прихід до школи істотно змінює життя дитини, але це не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися достатньо часу для ігрових занять.