3 лист. 2017
з 18.09. по 17.10.2017 року в Озаринецькій СЗШ І-ІІІ ступенів був проведений місячник цивільного захисту. Згідно з планом в ході «Місячника цивільного захисту» залучався весь постійний склад і учні школи. Всі передбачені планом заходи виконані. За планом об’єктового тренування особлива увага приділялася навчанню та практичному закріпленню вмінь учнів та працівників школи діяти у надзвичайних ситуаціях , а саме: дії на випадок пожежі, нещасних випадків на воді, радіоактивного зараження, дії з вибухонебезпечними речовинами, поведінки під час землетрусу, проведено практичний тренінг з евакуації учнів та працівників з приміщення школи.

Місячник цивільного захисту в Озаринецькій СЗШ І-ІІІ ступенів

Відповідно до Закону України «Про цивільну оборону України», Закону України «Про захист населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру», Закону України «Про пожежну безпеку», Постанови КМ України від 03.08.1998 року №1198 «Про єдину державну систему запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру», наказу по відділу освіти Могилів-Подільської РДА від 06.09.2017 року №285 «Про організацію та проведення в закладах освіти району місячника цивільного захисту», з метою роз’яснення державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту учнів та працівників школи, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання учасників навчально – виховного процесу, поводженню в екстремальних умовах. З цією метою з  18.09. по 17.10.2017 року в Озаринецькій СЗШ І-ІІІ ступенів був проведений місячник цивільного захисту. Згідно з планом в ході «Місячника цивільного захисту» залучався весь постійний склад і учні школи. Всі передбачені планом заходи виконані.

За планом об’єктового тренування особлива увага приділялася навчанню та практичному закріпленню вмінь учнів та працівників школи діяти у надзвичайних ситуаціях , а саме: дії на випадок пожежі, нещасних випадків на воді, радіоактивного зараження, дії з вибухонебезпечними речовинами,  поведінки під час землетрусу, проведено практичний тренінг з евакуації учнів та працівників з приміщення школи.

Вчителі Захисту Вітчизни Мельничук О.М. та Кулівар А.Ф. забезпечили  перегляд відео сюжетів на тему  «Правила надання домедичної допомоги потерпілим» для учнів 8-11 класів з подальшим проведенням практичного тренінгу.  Під час якого учні вчилися виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, одягати індивідуальні засоби органів дихання, накладати пов’язки на голову, груди, кінцівки, вдосконалювали практичні способи транспортування потерпілого при надзвичайних ситуаціях воєнного та мирного часу до медичних закладів. Мельничук О.М. проведено урок  медико-санітарної підготовки  для дівчат з використанням мультимедії «Тривале здавлювання частин тіла людини: ознаки, небезпека,  перша допомога».

В ході проведення практичних занять високу активність і знання показали учні 10 та 11 класів.

Найкраще спостерігались дії групи учнів 1 і 2 класів -  «Захист людини в надзвичайних ситуаціях», класний керівник – Коняга Ю.В. , Венгер Я.П.;

- 3-4 класів – «Допоможи собі сам. Дії населення при надзвичайних ситуаціях», класний керівник – Шлапак Л.І., Круків Л.В;

-            5 класу – «Памятати усім варто – небезпечні з вогнем жарти!», класний керівник – Кучмей О.В.;

-            6 класу  – «Природні катастрофи», класний керівник Телеватюк С.І.;

- 10 клас – «Дії учнів при сигналах ЦЗ, основні правила поведінки під час надзвичайних ситуацій».

Класними керівниками 2-5 класів була організована виставка малюнків «Небезпека очима дітей», учні 6-9 класів - «Надзвичайні ситуації». Працівники і учні школи усвідомлюють важливість завдань цивільного захисту. Мету місячника цивільного захисту досягнуто, а його завдання  - виконано.