Педагогічні читання до дня народження В.Сухомлинського

5 жовт. 2017
5 жовтня у методичному кабінеті Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів відбулися педагогічні читання за творчою спадщиною В. Сухомлинського з теми «Ідеї В.О. Сухомлинського у практиці сучасної школи».

Педагогічні читання до дня народження В.Сухомлинського

Відповідно до наказу №216 від 07.09.2017 року по Озаринецькій СЗШ І-ІІІ ступенів «Про організацію  шкільної науково-методичної роботи  з педагогічними кадрами в 2017-2018 навчальному році», з метою вивчення творчої спадщини  українського педагога-гуманіста, впровадження  ідей громадянського виховання у навчально-виховному процесі, 5 жовтня  у методичному кабінеті школи відбулися педагогічні читання за творчою спадщиною В. Сухомлинського з теми «Ідеї В.О. Сухомлинського у практиці сучасної школи».

Вчитель початкових класів, Коняга Ю.В., у своєму виступі зазначила, що педагогічні погляди Сухомлинського є дуже актуальними  в сучасній школі. Вона  порівняла ідеї Сухомлинського з вимогами  Державного стандарту початкової загальної освіти,  вказала на їх подібність, а саме: ідеї дитиноцетнризму, всебічного розвитку особистості,  перевагу у екологічному вихованні, практичній спрямованості навчального матеріалу. Результатом навчально-виховної системи Сухомлинського мав стати учень-мислитель, який би був вірним громадянимом, новатором та патроіотом. На це спрямовані орієнтири  Нової української школи.

Вчитель початкових класів, Шлапак Л.І., звернула увагу на те, що більшість компетентностей Нової української школи активно застосовувалися Сухомлинським ще в ті далекі часи, а саме: спілкуваання рідною мовою, екологічна грамотність, соціальна, культурна та математична грамотність.

Бібліотекар, Кісіль В.І., підготувала виставку літератури про життя та педагогічну діяльність В. Сухомлинського,  увазі вчителів були представлені  книги: «Народження громадянина», «Як виховати справжню людину», «Сто порад учителеві», Методика виховання колективу», «Серце відаю дітям».

Вчитель початкових класів, Коняга Ю.В., підготувала мультимедійну презентацію та відео матеріали про життя видатного педагога.

Вчителі початкових класів, Круків Л.В., та Венгер Я.П., поділилися досвідом роботи по запровадженню ідей В.О.Сухомлинського під час проведення позаурочних заходів.

На сьогодні, успішне навчання і виховання молоді не можливе без глибокого вивчення і творчого впровадження в життя педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського, яке стає особливо актуальною в умовах розбудови національної освіти.